BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Emekli olunca ne kadar maaş alacaklarını merak eden Bağ-Kur’lu vatandaşlarımız için bir yazı dizisi hazırladık. Bu yazımızdan hareketle Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işleminizi kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM üzerinden yapabileceğiniz gibi E-Devlet şifrenizi kullanarak E-Devlet üzerinden de yapabilirsiniz. SGK üzerinden herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmadan yapabilirsiniz. Birkaç kimlik bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

E-Devlet üzerinden Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama yapmak için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise bir PTT binasına gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz karşılığında 2 TL hizmet bedeli istenecektir. Karşılığında E-Devlet şifreniz elinize ulaşacaktır. Peki E-Devlet üzerinden ne yapabilirsiniz. 22 devlet kapısını sorgulayabilir, Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işleminizi de buradan güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında nasıl Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işlemi yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde işleyeceğiz. Adım adım uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Şifresiz Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK’nın resmi sitesinden kimlik bilgilerinizle sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Aşağıda size vermiş olduğumuz internet linkine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa gelecektir. İlk olarak uyruğunuzu seçmeniz istenecek. T.C. uyruğunu seçerseniz:

 1. T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde giriniz.
 2. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz,
 3. “Cilt No” boşluğunu doldurunuz.
 4. Doğum yılınızı giriniz.
 5. Güvenlik kodunu yazınız ve sorgula butonuna basınız.
 6. Yeni gelen ekranda sağdaki Emekli Aylık Bilgisi ekranından Emekli Aylık Bilgisi 4B seçeneğinden Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Eğer yabancı uyruğu seçerseniz;

 1. T.C. kimlik numaranızı yazınız.
 2. Doğum tarihinizi seçeneklerden seçiniz.
 3. İkamet tezkere numaranızı doğru bir şekilde yazınız.
 4. Güvenlik kodunu doğru girdiğinizden emin olduktan sonra sorgula butonuna basınız.
 5. Sağda Emekli Aylık Bilgisi butonundan Emekli Aylık Bilgisi 4B sekmesine tıklayarak Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

Şifresiz Olarak Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizle birçok işlemi yapabileceğiniz gibi Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama da yapabilirsiniz. Aşağıda size vermiş olduğumuz internet linkine tıklayarak Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrana:

 • Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basınız.
 • T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra E-Devlet şifrenizi de yazınız.
 • Sisteme giriş yap butonuna bastıktan sonra Bağ-Kur emekli maaşı sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


5 × = yirmi