BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili borç sorgulama, hizmet dökümü alma ve buna benzer daha birçok işlemi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu yazımızda biz BAĞ-KUR gün sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi şifresiz olarak E-SGM üzerinden ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

E-SGM Üzerinden Şifresiz BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada sizden kimlik numaranız, iliniz, cilt numaranız ve doğduğunuz yıl bilgileri istenecektir. Bunları kimlik bilgilerinize bakarak dikkatli bir şekilde doldurunuz.
  3. Ardından güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları girerek sorgula butonuna tıklayınız.
  4. Karşınıza gelecek sayfanın sağ kısmında bulunan Hizmet Bilgisi seçeneğine tıklayınız. Onun bir alt sekmesi olarak açılacak olan 4B Hizmet Bilgisi seçeneğine tıklayarak BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Şifresiz BAĞ-KUR Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacak. Bu şifreyi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Şifreyi aldıktan sonra aşağıdaki maddeleri takip ederek BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak yazının sonunda vereceğimiz linke tıklayınız. Bu link sizi gerekli sayfaya yönlendirecektir.
  2. Açılan sayfadan kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. Kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra TC kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapıp BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi yapmış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


üç + 8 =