E-DEVLET 4B EMEKLİ AYLIK KESİNTİLERİ

E-DEVLET 4B EMEKLİ AYLIK KESİNTİLERİ

Kişiler hayatlarını garanti altına almak için yıllarca çalışır ve bunun karşılığı olarak belirli şartları yerine getirdikleri takdirde emekli olurlar. Emekli olmaya hak kazanan bu kişiler emekli olduktan sonra da birtakım bilgilere ihtiyaç duyabilirler. Kişiler özellik ile emekli aylıklarında kesinti olduğu zaman bu kesintinin neden olduğunu merak ederler. Kişiler merak ettikleri bu konu ile ilgili bilgilere ise çok kolay bir şekilde ulaşabilirler. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan emeklilik ile ilgili birçok işlem kolay ve hızlı bir şekilde E-Devlet uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.

Kişiler emekli aylığı kesintilerini öğrenmek için E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sistemi üzerinden işlem yapabilmektedirler. E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sistemi E-Devlet kurumuna bağlı ve oldukça güvenilir bir sistemdir. Bizlerde yazımızda emekli aylığında kesintiler olan kişilerin bunun nedenini öğrenebilmeleri için E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sistemine nasıl giriş yapacaklarını anlatacağız.

E-Devlet 4B Emekli Aylık Kesintileri Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

BAĞ-KUR üzerinden emekli olan her kişi E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sisteminden yararlanabilir. Ancak E-Devlet 4B emekli aylık kesintilerini sorgulamak için bir E-Devlet şifresinin olması zorunludur. E-devlet şifresine sahip olmayan kişiler E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapamaz ve bilgi edinemezler. Kişilerin E-Devlet şifresi elde etmeleri ise çok basit bir olaydır. Kişiler bir PTT şubesine gidip iki lira ücret ödeyerek E-Devlet şifresine kolayca sahip olabilirler. Ancak şunu unutmamalıdırlar ki E-Devlet şifresi kişiye özeldir ve asla başka şahıslar ile paylaşılmamalıdır. Kişiler E-Devlet şifresi aldıktan sonra E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sistemine giriş yapmak için neler yapmalılar anlatalım.

  • E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sistemine giriş yapmak için ilk olarak aşağıda sizler ile paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Aşağıdaki bağlantı adresine tıkladıktan sonra E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sayfası açılacaktır.
  • E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri sayfasında ilk yapmanız gereken işlem kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklamaktır.
  • Ardından açılan sayfada gerekli olan yerlere T.C. kimlik numarasını ve E-Devlet şifresini girmeniz gerekir.
  • Son olarak ise sisteme giriş yap butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Gerekli yerleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuz zaman E-Devlet 4B emekli aylık kesintileri uygulamasına giriş yapmış olacaksınız.

E-Devlet 4B Emekli Aylık Kesintileri Sistemine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


altı × 4 =