E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ

E-DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ

E-Devlet’in kendi internet sitesinden artık rahat bir şekilde sorgulama, bilgi edinme, hesaplama, değişiklik gibi pek çok işlem yapılır. E-Devlet adres değişikliği bildirimi yine diğer işlemler gibi basit bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. E-Devlet sistemi ile resmi site üzerinden rahatlıkla ve güvenli bir biçimde  E-Devlet adres değişikliği bildirimi yapabilirsiniz. Ayrıca bu işlemler günün her saati gerçekleştirilebileceğinden zamandan da tasarrufunuzu sağlar. Sizlere yazımızın devamında E-Devlet adres değişikliği bildirimi hakkında bilgileri paylaşacağız.

E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet adres değişikliği bildirimi işlemi için gerekli olan durum  mobil imzanız ya da elektronik imzanızdır. Mobil imzanızın bulunabilmesi için AVEA ya da TURKCELL mobil imza sözleşmesini yapmanız gerekmektedir. Elektronik imza için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yetkilendirdiği elektronik sertifika hizmet sağlayıcısından bir elektronik sertifikanızın olması gerekir. Mobil imza ya da elektronik imzaya sahip olduktan sonra işleminiz çok kolaylaşır. Öncelikle aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak ve sonrasında  adımları uygulayarak E-Devlet adres değişikliği bildirimi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kimlik doğrulama seçeneğine tıklayınız.
  • E-Devlet adres değişikliği bildirimi için mobil imzanız ile giriş yapacaksanız mobil imza seçeneğine, elektronik imzanız ile giriş yapacaksanız elektronik imza seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemlerden sonra sisteme girişinizi tamamlayınız ve E-Devlet adres değişikliği bildirimi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Adres Değişikliği Bildirimi İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× üç = 27