E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA

Çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde E-Devlet araç sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Bu sayede eskiden saatler süren uzun kuyruk bekleme işleminden kurtulmuş olacaksınız. E-Devlet araç sorgulama işlemi sayesinde yeni aldığınız aracın çalıntı olup olmadığını veya aracın kaçak olup olmadığını öğrenebilirsiniz. E-Devlet sisteminin bu uygulaması sayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü sisteminde bulunan bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere E-Devlet araç sorgulama işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

E-Devlet Araç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet araç sorgulama işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Karşınıza çıkan sayfada bulunan kutucuklara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Bütün bilgileri yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sisteme girişinizi yapabilir, yönlendirmeleri takip ederek E-Devlet araç sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet Araç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − iki =