E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA

E-DEVLET ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA

E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulaması yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresinin nasıl alınabileceğine dair bilginiz yoksa yazımızı okuyarak nasıl şifre alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulaması yapmak için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa kendinize en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip, bir taahhütname imzalayarak E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. İşlem ücreti 2 TL ‘dir. Ücretini de ödediğiniz taktirde E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulamanızı yapabilmek için gereken şifrenizi zarf içinde alacaksınız. Bu şifre ile sisteme girdikten sonra şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilir. Sisteme ilk girdiğinizde karşınıza gelecek olan sayfada şifre değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulaması yapmak için yazının sonunda verilen linke tıkladığınız zaman açılacak olan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “SİSTEME GİRİŞ” butonunu tıklayınız. Açılan sayfada T.C. numaranızı ve zarf içinde size verilen E-Devlet şifresini giriniz. Sol tarafta bulunan e-hizmetler butonunu tıklayınız. Açılan sayfada hizmet listesini tıklayınız. Açılacak olan sayfada Milli Savunma Bakanlığı’nı bulunuz. Daha sonra bu bakanlık altında bulunan seçeneklerden E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulaması seçeneğini  tıklayınız. Buradan E-Devlet askerlik durum belgesi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Durum Belgesi Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


altı + 7 =