E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

E-Devlet askerlik sorgulaması yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmeniz artık çok kolay. Kendinize en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi kolayca alabilirsiniz. Nüfus cüzdanınız ile birlikte gittiğiniz PTT şubesine E-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtirseniz, size bir taahhütname imzalatacak ve E-Devlet şifrenizi bir zarf içinde vereceklerdir. Sisteme girişiniz yazımızın devamında anlatılacaktır. Ancak sisteme girişinizi yapar yapmaz şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilmektedir.

E-Devlet Şifresi ile Sisteme Giriş

E-Devlet askerlik sorgulama yapabilmeniz için size zarf ile verilen şifre ile yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “SİSTEME GİRİŞ” seçeneğini tıklayınız. Karşınıza gelecek ekranda sizden T.C. numaranız ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Sisteme girişinizi gerçekleştirdiniz. Şimdi ise E-Devlet askerlik sorgulamasının nasıl yapılacağını anlatacağız.

Sisteme Girdikten Sonra E-Devlet Askerlik Sorgulaması

E-Devlet askerlik sorgulaması yapmanız için sol tarafta bulunan e-hizmetler butonuna tıklayınız. E-Devlet askerlik sorgulaması yapabilmeniz için karşınıza çıkan hizmet listesinden Milli Savunma Bakanlığı’nı bulunuz. Daha sonra bu bakanlık altında bulunan sevk edilecek eğitim merkezine tıklayınız. Buradan askerliğinizi nereden yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Askerlik Sorgulaması Yapmak için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× beş = 45