E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-DEVLET BORÇ SORGULAMA

E-Devlet ile borç sorgulama yapmak oldukça kolaydır. Artık internet üzerinden online olarak E-Devlet borç sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine gidip, şahsi olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi edindikten sonra E-Devlet borç sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca E-Devlet borç sorgulama ile 4B (Bağ-Kur) için borç sorgulaması yaparak Bağ-Kur’a ne kadar borcunuz olduğunu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK internet üzerinden borç sorgulama yapmanız için size bu uygulamayı sunmuştur. E-Devlet borç sorgulama yapmanız için sizin için bu yazımızın altına bir link vereceğiz. Bu linke tıklayarak EDevlet borç sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemi sırasıyla verdiğimiz adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

  1. E-Devlet borç sorgulama işlemi için ilk olarak verdiğimiz linke tıklamalısınız.
  2. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız Yönlendirildiğiniz yeni sayfada “T.C. Kimlik No” ve “E-Devlet şifresi” kısımlarını doldurunuz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  3. Sisteme giriş yaptıktan sonra 4B hizmetindeki borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− sekiz = 1