E-DEVLET CEZA SORGULAMA

E-DEVLET CEZA SORGULAMA

E-Devlet Ceza Sorgulama Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda kamu kurumlarındaki işlemlerimizi yapabilmemiz için devlet dairesine gitmemiz, sıra alarak işlemimizi yapmayı beklememiz gerekiyordu. Ancak şimdi bu tür işlemler ve E-Devlet ceza sorgulama işlemi internet ve internete bağlı uygulamalarla hızlandırılmış ve kolaylaştırılmıştır. Bu işlemleri yapıp bilgilerinize ulaşmanız için bu uygulamaları kullanmanız yeterli olacaktır. Trafik cezası da günlük hayatımızda başımıza gelecek olaylardan biridir. Bir yerden bir yere gitmek için gün için de araçlarımızla trafiğe giriyoruz. Bu ulaşımı gerçekleştirirken trafikte sağlığımız ve başkalarının sağlığı için uymamız gereken trafik kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara uymadığımız veya dikkate almadığımız takdirde birtakım trafik cezaları ile karşılaşabiliriz. Bu trafik cezaları olay yerinde trafik memurları tarafından verilir fakat sizden habersiz şekilde yazılan cezalar size araç vize muayenesinde veya vizesi sırasında gözükecektir.

E-Devlet Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik cezası ödeme işlemlerini trafik şubeleri ve PTT şubelerinden nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Eğer cezanın miktarı ve cezadan haberdar değil isek E-Devlet ceza sorgulama resmi sayfasından öğrenebilirsiniz. E-Devlet ceza sorgulama işlemi için E-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız bu talebinizi PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

E-Devlet ceza sorgulama işlemi için E-devlet şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra internet sayfası üzerinden E-Devlet kapısı sitesine giriniz. E-Devlet ceza sorgulama işlemini yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki menüden trafik cezalarına bakabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile birçok sorgulamayı yapabilirsiniz ancak borç ödeyemezsiniz. Trafik borcunu PTT şubelerinden; yayaya kesilmiş ise kimlik doğrulama, araca kesilmiş ise ruhsat ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

E-Devlet Ceza Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + 5 =