E-DEVLET E-İMZALI BELGE SORGULAMA

E-DEVLET E-İMZALI BELGE SORGULAMA

E-Devlet E-İmzalı belge sorgulama işlemi vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlere E-Devlet E-İmzalı belge sorgulama işleminizi yapabileceğinizi anlatacağız. Yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız adımları okuyarak ve uygulayarak E-Devlet E-İmzalı belge sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-İmza Nedir?

E-İmza diğer bir adı güvenilir sayısal bilgidir. İnternet ortamında kimlik doğrulama işlemleri için kullanılmaktadır. E-İmza ıslak imza ile aynı işlemi görmektedir. İmza sahibinin kimliğini, imzalanan veri ile bağdaştırmaya yaramaktadır. E-İmza için elektronik belge yönetim sistemine, USB kart okuyucusuna ve nitelikli elektronik imza sertifikasına ihtiyacınız vardır.

E-Devlet E-İmzalı Belge Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-İmzalı belge sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı linkine tıklamalısınız. Açılan sayfada bulunan kutucuklardan ilkine erişim kodunuzu ikincisine ise belge tarihinizi girmelisiniz. Bütün bilgilerinizi girdikten sonra ise E-İmzalı belge sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet E-İmzalı Belge Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 × = dört