E-DEVLET GİRİŞİ

E-DEVLET GİRİŞİ

Devletin internet şubesi olan E-Devlet sistemi, kamu kuruluşlarına tek bir internet adresiyle ulaşmanızı sağlar. E-Devlet sistemi vatandaşların kamu kuruluşlarında uzun kuyruklar olmasını engelleyen bir sistem olmuştur. Vatandaşlar işlemlerini bilgisayarın başında rahatlıkla halledebilmektedirler.

E-Devlet sistemine dahil olmak için E-Devlet girişi yapılması gerekmektedir. E-Devlet sistemine giriş için E-Devlet şifresi, elektronik imza ve mobil imza adı verilen kimlik doğrulama sistemleri kullanılmaktadır. Bu kimlik doğrulama sistemlerinden herhangi birini kullanarak E-Devlet girişi kolayca yapılabilmektedir. Bu yazımızda size E-Devlet girişini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

E-Devlet Girişi Nasıl Yapılmaktadır?

 1. E-Devlet Şifresi İle E-Devlet Girişi: E-Devlet şifresi için herhangi bir PTT binasına gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. 2 TL karşılığında size bir şifre verilecektir. İkinci yada daha fazla şifre almak isterseniz ödemeniz gereken miktar 4 TL olacaktır. Şifrenizle E-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranızla kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.
 2. Elektronik İmza İle E-Devlet Girişi: E-Devlet sisteminin bu giriş yönünü özel şirketler üstlenmektedirler. Bu şirketlerin herhangi birinden alınacak elektronik imza ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
 3. Mobil İmza İle E-Devlet Girişi: Mobil imza sistemi E-Devlet sistemi için GSM operatörleri aracılığıyla sisteme giriş yapmak için oluşturulmuştur. AVEA, Turkcell ve Vodafone GSM şirketlerinden belirli bir aylık ücret karşılığında mobil imzanızı alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

 1. hıfzullah diyor ki:

  e-devlet şifremi kaybettim

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   PTT ye giderek 10 tl karşılığında yeni bir e-devlet şifresi alabilirsiniz.

   1. ibrahim etem alev diyor ki:

    her devasında neden para verelim

    1. SGK Merkezi diyor ki:

     Bu noktada bizim söyleyebileceğimiz bir şey bulunmuyor İbrahim bey. Şifrenizi lütfen bir yere kaydediniz.

 2. ibrahim etem alev diyor ki:

  şifremi unuttum

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   İbrahim bey yeni şifrenizi PTT ye giderek alabilirsiniz.

 3. AYFER DÜNDAR diyor ki:

  İŞE GİRİŞ TARİHİM 01.11.2000 de İŞ BAŞI YAPTIM 01.11.2015 TARİHİNDE İŞDEN AYRILMAK İSTİYORUM TAZMİNATIMI ALABİLİRMİYİM.

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   Ayfer Hanım işten ayrılma sebebiniz haklı bir sebep değilse tazminat hakkınız bulunmaz.

Yorum Yaz