E-DEVLET HİZMET DÖKÜMÜ

E-DEVLET HİZMET DÖKÜMÜ

E-Devlet kapısı ile hizmet dökümünüzü öğrenmeniz sizin sigorta giriş bilgilerinizi kontrol etmenize, işvereninizin sigortanızı düzenli olarak yatırıp yatırmadığını kontrol etmenize yardımcı olur. E-Devlet hizmet dökümünüzü öğrenmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet hizmet dökümü öğrenebilmeniz için ilk olarak bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa ilk olarak size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bir taahhütname imzalamanız ve 2 TL de ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet hizmet dökümüne ulaşabilmek için işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra size zarf içinde bir şifre verilecektir. Bu şifreyi altta bulunan linke tıklayarak kullanabilirsiniz.

E-Devlet Hizmet Dökümü Öğrenme

  • E-Devlet hizmet dökümü öğrenmek için ilk önce yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız.
  • Açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “SİSTEME GİRİŞ” butonunu tıklayınız. Karşınıza ,T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istenilen bir sayfa çıkacaktır. Gerekli bilgilerinizi giriniz.
  • “Sisteme Giriş Yap” seçeneğini tıklayınız.
  • Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde sisteme girişiniz gerçekleşmiştir. Sol taraftaki E-Hizmetler seçeneğini tıklayınız.
  • E-Devlet hizmet dökümünü görebilmeniz için hizmet listesine ulaşmış bulunmaktasınız. Sosyal Güvenlik Kurumu başlığını bulunuz. Altında yer alan seçeneklerden size uygun olanını bulunuz. SSK için 4A hizmet dökümünü seçebilirsiniz.
  • E-Devlet hizmet dökümünüzü görmüş bulunmaktasınız. Bununla kontrollerinizi yapabilir, emeklilik hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda Sosyal Sigortalar Kurumu’na bildiriniz.

E-Devlet Hizmet Dökümünü Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 + = dokuz