E-DEVLET HİZMETLERİ

E-DEVLET HİZMETLERİ

E-Devlet sistemi ile birçok işlemimizi yapıyoruz. E-Devlet sistemi ile yapılan birçok işlemi de sayfamızda bulabilirsiniz. Ancak bu yazımızda siz değerli okurlarımıza E-Devlet hizmetleri başlığı altında E-Devlet’in bizlere hangi konularda hizmet verdiğini anlattık. Birçok konuda bizlere hizmet veren E-Devlet resmi internet sistemi sayesinde işlemlerimizi kolay hızlı ve güvenilir olarak yapabiliriz. Ayrıca E-Devlet işlemlerini yapmak için PTT şubelerinden 2 lira karşılığında alacağınız bir E-Devlet şifresi yeterli olacaktır. Bunların yanında ise E-Devlet sayesinde eskiden olduğu gibi kuyruk bekleme derdi de ortadan kalktı. Ayrıca işlerinizi internet üzerinden kısa bir şekilde yapmanızı sağladığı için de ciddi bir zaman tasarrufu söz konusudur. Şimdi E-Devlet hizmetleri nelerdir anlatalım.

E-Devlet Hizmetleri Nelerdir ?

E-Devlet hizmetlerine baktığımız zaman vatandaşımız olanları şunlardır; yasal işlemler, engelli olan vatandaşlar, seyahat ve turizm, eğitim ve sanat, bunların yanında ise eğitim hizmetleri, iş ve kariyer, doğum, sosyal güvenlik, aile, sağlık hizmetleri gibi birçok E-Devlet hizmetleri söz konusudur. Bunların yanın da ise iş için olan E-Devlet hizmetlerine baktığımız zaman ise; iş, finans ve kariyer ve bunların yanında ise işletmenin doğuşu ve feshi, işletmenin büyümesi ve gelişmesi, sektörler, bağış, vergi, elektronik ticaret gibi birçok konuda bizlere E-Devlet hizmet sunar.

Son olarak ise bu hizmetlerin dışında bazı hizmetleri de söyleyelim. Bu hizmetler ise; Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, araştırma ve istatistikler, adli ve idari yargı gibi kurumlarımızda da E-Devlet hizmetleri devam etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 − = sıfır