E-DEVLET MAHKEME SORGULAMA

E-DEVLET MAHKEME SORGULAMA

Davalı olun ya da davacı olun tarafı olduğunuz davaları internet üzerinden online olarak görmeniz mümkündür. SGK’nın resmi internet sayfası size mahkeme sorgulaması yapabilmeniz için imkan sunmuştur. Adalet Bakanlığı/Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama uygulaması sayesinde işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet mahkeme sorgulamayı E-Devlet sistemi sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet mahkeme sorgulama sisteminden faydalanabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi edinmek için size en yakın PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. E-Devlet mahkeme sorgulama yapmak için yazımızın altında bir link vereceğiz. Sizin için yazımızın altında verdiğimiz linke tıklayarak işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra önünüze bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa sizden kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Kimliğinizi doğrulamak için öncelikle “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bu seçeneğe tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler; “T.C. Kimlik No” ve “E-Devlet Şifresi” şeklindedir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayınız. Daha sonra bu işlem sayesinde E-Devlet mahkeme sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz ve mahkeme sorgulamanızı görebilirsiniz.

 E-Devlet Mahkeme Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 + = dokuz