E-DEVLET MESLEK KURSU SORGULAMA

E-DEVLET MESLEK KURSU SORGULAMA

Son yıllarda işsizliğin büyük oranda artması söz konusu olunca, meslek kursları açılmaya başlandı. Meslek kursları insanların yeterliliklerini artırarak sistem içinde kendilerine bir yer edinme çabasında olan kişiler için büyük önem taşımaktadır.

Bu yazımızda sizler için E-Devlet sistemi yardımıyla meslek kursu sorgulamasını nasıl yapacağınızı açık bir dille ifade etmeye çalışacağız. E-Devlet meslek kursu sorgulama için yazımızın devamında anlattıklarımızı okuyunuz.

E-Devlet Meslek Kursu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet meslek kursu sorgulama için yazımızın en altına bir link vereceğiz ve bu linke tıklamanızı isteyeceğiz. Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra SGK’nın resmi sitesi önünüze açılacaktır. İşleminizi yapmanız için ise sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Kimliğinizi doğrulamak için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Şifre sayesinde E-Devlet meslek kursu sorgulama yapabilirsiniz.

Sayfada “T.C. Kimlik No” ve “E-Devlet Şifresi” kısımlarına giriş yapınız ve “Sisteme Giriş Yap” seçeneği ile sisteme girişinizi yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet meslek kursu sorgulama işleminizi yapabileceksiniz.

E-Devlet Meslek Kursu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − = dört