E-DEVLET MOBİL İMZA

E-DEVLET MOBİL İMZA

Kişiler günlük yaşamın yoğun temposu içerisinde işlerini en kolay şekilde halletmek isterler. Kişilerin bu isteklerini gerçekleştirmek için devletimiz birçok konuda hizmet anlayışını değiştirmiştir. Değişen bu hizmet anlayışının başlıca yararı en kısa sürede, en hızlı şekilde, en kolay ve en basit şekilde kişilerin isteklerinin yerine getirilmesidir. Bu konuda en güzel örneklerden bir tanesi E-Devlettir. E-Devlet sitesi devletin kişilerin işlerini daha kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde halledebilmeleri için yapılmış olan bir sitedir. Kişiler E-Devlet üzerinden birçok konuda bilgi alıp işlem yapabilirler. E-Devlet üzerinden çeşitli şekillerde işlem yapılmaktadır. Bizim sizlere açıklamak isteğimiz konu ise E-Devlet mobil imza konusudur. E-Devlet mobil imza özelliği ile telefonunuzdan birçok işinizi halledebilirsiniz.

E-Devlet mobil imza özelliği ile işlem yapmak için öncelikle GSM şirketlerinden mobil imza özelliğini aktif hale getirmesini istemeniz gerekmektedir. Şunu bilmeniz gerekiyor ki GSM şirketleri mobil imza özelliğini aktif hale getirmek için sizlerden yıllık olarak bir miktar ücret talep etmektedirler. GSM şirketlerinin ne kadar ücret talep ettiklerini öğrenmek için sahibi olduğunuz hattın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. E-Devlet mobil imza özelliğini kullanabilmeniz için Turkcell ya da Avea operatörlerinden birini kullanmanız gerekmektedir. Bir mobil imzaya sahip olduktan sonra E-Devlet mobil imzanız ile işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlatalım.

E-Devlet Mobil İmza Nasıl Kullanılır?

  • E-Devlet mobil imza özelliğini kullanmanız için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır.
  • Bu bağlantı adresine tıkladıktan sonra E-Devlet mobil imza seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı yazınız.
  • Sonra GSM numaranızı seçiniz.
  • Son olarak ise GSM operatörünüzü seçip ilerle butonuna tıklayarak işleminizi devam ettiriniz.
  • Bu işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınız zaman E-Devlet mobil imza özelliği ile işlem yapabileceksiniz.

E-Devlet Mobil İmza Girişi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 1 = altı