E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

Yeni alacağınız araç ile ilgili bütün bilgilere artık kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bu işlem sayesinde yeni alacağınız araç hakkında herhangi bir suç unsuru olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere E-Devlet plaka sorgulama işleminizin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

E-Devlet Plaka Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız bütün işlemlerde olduğu gibi E-Devlet plaka sorgulama işleminizde de bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek sadece 2 TL karşılığında size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla uygulayarak E-Devlet plaka sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • E-Devlet plaka sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlere vereceğimiz bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Karşınıza gelen sayfada bulunan kutucuklara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmelisiniz.
  • Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sisteme girişinizi yapabilir, sayfada bulunan yönlendirmeleri takip ederek E-Devlet plaka sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− üç = 1