E-DEVLET RAPOR PARASI SORGULAMA

E-DEVLET RAPOR PARASI SORGULAMA

Herhangi bir sebepten dolayı rapor alan çalışanların mağdur olmamaları için SGK rapor parası adı altında bir para ödemektedir. Bu sayede çalışamadıkları süre boyunca almaları gereken paranın bir kısmını SGK çalışanlarına ödemektedirler. Çalışanların rapor parası alabilmek için sağlık kurumundan iş göremezlik belgesi alması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra ise rapor parası almak için gereken işlemleri bitirmiş olurlar. E-Devlet rapor parası sorgulama işlemi sayesinde rapor paranızın yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere E-Devlet rapor parası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

E-Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet uygulamaları çoğunda olduğu gibi E-Devlet rapor parası sorgulama işleminde de bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer hala E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek 2 TL olan hizmet ücreti karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla uygulayarak E-Devlet rapor parası sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • E-Devlet rapor parası sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Karşınıza gelen sayfa da bulunan kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak E-Devlet rapor parası sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet Rapor Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ yedi = 12