E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-Devlet kapısı sizlere yeni bir hizmet daha sunuyor. E-Devlet sabıka kaydı hizmeti sayesinde sabıka kaydınızı E-Devlet üzerinden alabilirsiniz. Fakat her kamu kurumu bu sabıka kaydını kabul etmemektedir. Bazı kamu kuruluşları sabıka kaydınızı adliyeden almanızı istemektedir. Ama nasıl bir sabıka kaydınızın olduğunu öğrenmek isterseniz bunu E-Devlet sabıka kaydı hizmetiyle sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi almak için bir PTT şubesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun karşılığında sizden 2 TL hizmet bedeli istenecektir. Sonrasında E-Devlet şifresini alabilir, E-Devlet sabıka kaydı sorgulamanızı yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden başka 22 devlet kapısı ile ilgili sorgulamalarınızı da yapabilirsiniz. Yazının devamında nasıl E-Devlet sabıka kaydı sorgulama yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Nasıl E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulaması Yapabiliriz?

Size vereceğimiz internet linkine tıklayınız ve işleme devam ediniz. Linke tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir site gelecektir. O siteye:

  • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz.
  • Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.
  • Böylelikle E-Devlet sabıka kaydı sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 × = onaltı