E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-Devlet üzerinden 22 devlet kapısı ile ilgili sorgulama yapabildiğimiz gibi SRC sorgulama işlemini de yapabiliriz. E-Devlet SRC sorgulama işlemi hiçbir zorluk çekmeden yapabileceğimiz bir işlem haline gelmiştir. Uzun kamu kuyrukları beklemek yerine internet üzerinden bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Size lazım olan sadece T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizdir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yok ise E-Devlet SRC sorgulama işlemi yapmak için bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Peki nasıl E-Devlet şifresi alabilirsiniz? E-Devlet şifresi için bir PTT binasına gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında ise 2 TL ödemeniz istenecektir. Sonrasında E-Devlet şifrenizi alabilir, E-Devlet SRC sorgulama işlemini de yapabilirsiniz. Şimdi size nasıl E-Devlet SRC sorgulamayı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Nasıl E-Devlet SRC Sorgulama Yapabilirim?

E-Devlet üzerinden yapacağınız her işlem için bir E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet girişinizi yapabilirsiniz. Şimdi size vereceğimiz uygulamaları sırasıyla uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz. İlk olarak aşağıdaki internet linkine tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra yeni bir sayfa gelecektir.

  • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.
  • T.C. kimlik numaranızı doğru girdiğinizden emin olduktan sonra E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yap seçeneğine tıklayınız.
  • Böylelikle kısa yoldan E-Devlet SRC sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet SRC Sorgulama Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− dört = 4