E-DEVLET SSK SORGULAMA

E-DEVLET SSK SORGULAMA

E-Devlet kapısı vatandaşlara kolaylık sağlamak için pek çok uygulamayı kullanıma sunmuştur. E-Devlet SSK sorgulama işlemi de bu uygulamalardan birisidir. EDevlet SSK sorgulama işlemi sayesinde sigortanızın başlangıç tarihi, çalıştığınız işyerlerinde sigortanızın ne kadar zaman yatırıldığı ve ne kadar prim üzerinden yattığı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu yazımız da sizlere E-Devlet SSK sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet uygulamalarının hepsinde olduğu gibi E-Devlet SSK sorgulama işleminde de bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları uygulayarak E Devlet SSK sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • E-Devlet SSK sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Açılan yeni sayfada bulunan kutucuklara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak E-Devlet SSK sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 4 = otuz iki