E-DEVLET SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMA

E-DEVLET SÜRÜCÜ BELGESİ CEZA PUANI SORGULAMA

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Birçok sürücü ceza aldıklarında bunu bilebilir ancak teknolojinin gelişmesi ile beraber çıkarılan kameralar ile sürücülerin en ufak ihlallerinde kendilerine kesilen para cezasından haberleri olmayabiliyor. İşte bu yüzden E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi daha da bir önem kazanıyor. Ayrıca bu ceza puanları ile ilgili olarak ise şunları söyleyebiliriz. Eğer sürücü araç muayenesini geciktirirse 10 puan, sürücü belgenizde sürebildiği gösteren araç dışında araç kullanarak trafiğe çıkmanız durumunda 20 puan, kırmızı ışık kuralına sürücü uymazsa buradan da 20 puan ve daha bunun gibi birçok hatada bunlar sürücüye ceza puanı olarak yazılıyor. Peki ama bu ceza puanları da ne oluyor ? Ceza puanları ise, her sürücüye verilen belirli bir miktarı olan bir sınırdır diyebiliriz. Bu sınır ise 100 puandır. Eğer sürücü bu sınırı geçerse, daha doğrusu 1 sene içerisinde 100 puanlık ceza alırsa ehliyetine el konulur. Şimdi E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi nasıl yapılır bakalım. E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterlidir.

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemi için öncelikle E-Devlet şifresine ihtiyacımız olacaktır. Bu E-Devlet şifresini ise PTT şubelerinden 2 lira ödeyerek alabilirsiniz. Daha sonra ise aşağıdaki bağlantı linkine tıklayarak sayfaya ulaşınız.
  • Sayfaya ulaştıktan sonra ise ilk olarak TC kimlik numaramızı yazıyoruz ardından ise E-Devlet şifremizi yazıyoruz. Güvenliğimiz açısından ise bu E-Devlet şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.
  • Son işlem olarak ise “sisteme giriş yap tıklıyoruz. Böylece E-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


yedi − 3 =