E-DEVLET TAPU SORGULAMA

E-DEVLET TAPU SORGULAMA

E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden birisi de E-Devlet tapu sorgulama işlemidir. E-Devlet sayesinde artık işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmektesiniz. E-Devlet şifreniz yardımıyla yapacağınız işlemlerde bir sıra bekleme zorunluluğunuz yok. Kamu kurum ve kuruluşlarında bir hizmeti almak için uzun süre sıra beklemek zorunda kalıyorsunuz. İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerde bir sıra kaygınız olmayacaktır.

E-Devlet tapu sorgulama işlemi için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi almak için ise herhangi bir PTT şubesine gidip başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvuru karşılığında 2 TL ödemelisiniz. Sonrasında ise E-Devlet şifrenizi alabilir E-Devlet tapu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu yazının devamında nasıl E-Devlet tapu sorgulama yapabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlattık. Vermiş olduğumuz internet linki sayesinde de işleminizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Devlet Tapu Sorgulaması Nasıl Yapabilirsiniz?

Tüm kamu işlemlerinizi artık E-Devlet üzerinden yapabilmektesiniz. E-Devlet tapu sorgulama işlemini yapmak içinse size lazım olan T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz. Sonrasında ise işleminizi tamamlayabilirsiniz. İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz internet linkine tıklayınız ve devam ediniz. Linke tıkladıktan sonra:

  • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basınız.
  • T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir biçimde giriniz.
  • Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Sisteme giriş yap butonuna bastıktan sonra E-Devlet tapu sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Tapu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× üç = 6