E-DEVLET VELİ BİLGİLENDİRME

E-DEVLET VELİ BİLGİLENDİRME

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Kişiler fazla zaman harcamadan işlemlerini gerçekleştirebildikleri için, uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmadıkları için, hızlı ve çok kolay bir şekilde tüm işlemlerini yapabildikleri için internet üzerinden işlem yapmak ister. E-Devlet uygulaması bu konuda kişilere oldukça yardımcı olur. Kişiler E-Devlet uygulaması sayesinde internet üzerinden yapmak istedikleri işlemlere çok kolay bir şekilde ulaşırlar. E-Devlet uygulaması sayesinde yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi veli bilgilendirme işlemidir. Bu işleme E-Devlet veli bilgilendirme işlemi denir. E-Devlet veli bilgilendirme işlemi ile öğrenci hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

E-Devlet veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak E-Devlet girişi yapmanız gerekmektedir ve bunun için de E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bir E-Devlet şifresine sahip olmak ise çok basittir. Bir PTT şubesine gidip 2 lira işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifresi size bir zarf içerisinde verilir. Bunun nedeni ise E-Devlet şifresinin sizin şahsınıza ait olmasıdır. Bu neden ile E-Devlet şifrenizi kimse ile paylaşmayınız. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra E-Devlet veli bilgilendirme işlemine giriş yapmanız için gereken işlemler oldukça basittir, yazımızın devamında bunu anlatıyoruz.

  • İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz E-Devlet veli bilgilendirme bağlantı adresine tıklayınız.
  • Bu bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi açılacaktır.
  • Açılan kimlik doğrulama sistemi sayfasında ilk önce yapmanız gereken işlem T.C. kimlik numaranızı girmenizdir.
  • Sonra E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Ardından sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli yerlere yazdıktan sonra E-Devlet veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − = yedi