E-DEVLET VERGİ LEVHASI SORGULAMA

E-DEVLET VERGİ LEVHASI SORGULAMA

Vergi levhası sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu yazımızda E-Devlet vergi levhası sorgulama nasıl yapılır, onu anlatacağız. Öncelikle işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak istiyorsanız bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreye sahip değilseniz ve şifreyi edinmek istiyorsanız size en yakın konumda bulunan PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

SGK’nın resmi sitesi sayesinde E-Devlet vergi levhası sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK sizlere bu imkanı sağlamaktadır. Şimdi bu yazımızda sizlere E-Devlet vergi levhası sorgulama yapmak için nelerin gerekli olacağını anlatacağız. Ayrıca size kolaylık sağlamak için yazımızın altına bir link vereceğiz.

Adım Adım E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle ilgili yazımızın altında bulacağınız linke tıklayarak E-Devlet vergi levhası sorgulama yapabilirsiniz. Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.
  2. Kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ise “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” sizden istenecektir. Bu bilgileri doğru ve tam bir şekilde yazınız.
  3. Daha sonra alt kısımda yer alan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylece E-Devlet vergi levhası sorgulama işleminizi görmüş ve yapmış olacaksınız.

E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


5 × = otuz