EMEKLİLİK HESAPLAMA

EMEKLİLİK HESAPLAMA

Çalışma sırasında birçok sigortalı çalışanın veya kamu görevlisinin ne zaman emekli olacağı hakkında kafasında soru işaretleri oluşur. Bu soru işaretlerini yani ne zaman emekli olacağınızı, nasıl hesaplayacağınızı ve nereden öğrenebileceğinizi bu yazımızda anlatacağız. Bilgisayar ve internet kullanımının yaygın olmadığı yıllarda bu işlemleri kamu kurumlarına bizzat giderek ve bazende sıra bekleyerek öğreniyordunuz. Ancak şuan altta kullanımını anlatacağımız uygulamayla kolaylıkla emeklilik hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

4A (SSK) Emeklilik Hesaplama

Alt tarafta emeklilik hesaplama işlemi için kullanacağınız linke tıkladığınızda açılan sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir. İlk olarak cinsiyetiniz, doğum tarihinizi ve hizmete başlama tarihinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Maluliyetiniz ve erken yaşlanma gibi durumlarınız var ise o kısımları da doldurmanız gerekmektedir. Bu kısımların ardından alttaki sizde belirlenmiş olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda gönder butonuna basarak emeklilik hesaplama işlemini bitirmiş ve bilgilerinizi görmüş olacaksınız.

4A Emeklilik Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4B (Bağ-Kur) Emeklilik Hesaplama

Bağ-Kur emeklilik hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için sizin için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada ilk olarak emeklilik türü, cinsiyet ve doğum tarihinizi giriniz. Maluliyetiniz varsa derece kısmını ve erken yaşlanma alanlarını var ise doldurunuz. Alttaki secenekte de size uygun bir şekilde doldurduktan sonra tamam’a basınız. Bu işlemide yaptıktan sonra emeklilik hesaplama işleminizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

4B Emeklilik Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

4C (Emekli Sandığı) Emeklilik Hesaplama

Buradan emeklilik hesaplama işleminizi yapabilmeniz için yazının sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz. Emeklilik hesaplama işleminizin tamamlanması için bu bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Bu bilgilerinizi doldurduktan sonra emeklilik hesaplama işleminizin sonucunu görebilirsiniz.

4C Emeklilik Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


iki + = 3