FAZLA PRİM ÖDEYENLER ARTIK DÜŞÜK MAAŞ ALMAYACAK!

FAZLA PRİM ÖDEYENLER ARTIK DÜŞÜK MAAŞ ALMAYACAK!

Emekli vatandaşlarımızın intibak yasasıyla ortaya çıkan durumları artık ortadan kalktı. 2,5 milyon vatandaşımızın beklediği intibak çalışması tamamlandı ve artık fazla prim ödeyenler az ödeyenlerle aynı maaşı almayacak. 

İntibak yasasından sadece 2000’den önce emekli olan vatandaşlarımız yararlanacak ve eşit işe eşit ücret uygulaması olacak. Kim ne kadar çalışmışsa, kim ne kadar prim ödemişse o kadar maaş alacak. Örneğin 9 bin prim günüyle emekli olan vatandaşımızla 5 bin prim günüyle emekli olan vatandaşımız aynı maaşı alıyordu. Yeni yasayla birlikte bu sorun çözüldü ve adalet yerini buldu. Artık eşit işe eşit ücret kapsamında herkese gereğince maaş ödenecek.

Bu uygulama geriye dönük olmayacak. Yani geçmiş yıllarda eksik almış olduğunuz maaşlarınızı alamayacaksınız. Yeni maaşlarınızın üzerinden bu uygulama devreye girecek. Toplu bir maaş ödemesi gibi bir durum söz konusu değil.

İntibak yasasına göre prim günlerine göre 20 liradan 200 liraya kadar maaş artışı görülebilecek. Herkesin hakkı verilmiş olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× sekiz = 32