GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA

Bilindiği üzere Genel Sağlık Sigortası ile birlikte sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar sosyal güvence hakkı elde etti. Vatandaşlar bu uygulama ile birlikte  tüm sağlık hizmetlerinden Genel Sağlık Sigortası kapsamı altında yararlanabilmektedirler. Vatandaşlar gelir durumlarına göre GSS için aylık olarak prim ödemeleri gerekmektedir. Bu durumda ödeyecekleri primlerin belirlenebilmesi için gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemi interntten online bir şekilde yapılabiliyor. Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemi SGK‘nın online tahsilatlar için oluşturulan web sayfasından kolayca yapabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemi için herhangi bir şifre gerekmemektedir. GSS borç sorgulama için öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak, online tahsilat sayfasına gidiniz. Ardından aşağıdaki adımları uygulayınız;

  1. Sorgu Türü  alanı için ‘DİĞER ÖDEMELER’ seçeneğini seçiniz.
  2. Sorgu Tipi alanı için ‘GSS PRİM’ seçeneğini seçiniz.
  3. T.C Kimlik No bölümüne, T.C kimlik numaranızı eksiksiz bir biçimde giriniz.
  4. Güvenlik için verilmiş olan kodu ilgili alana doğru bir biçimde giriniz.
  5. Son olarak ‘Borç Sorgula’ butonuna tıklayınız.

Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemi işte bu kadar kolay. Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işleminiz ile ilgili yaşayabileceğiniz tüm sorunları, yazımızın sonunda bulunan soru cevap bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


7 + bir =