GSS TESCİL SORGULAMA

GSS TESCİL SORGULAMA

Bu yazımızda size Genel Sağlık Sigortası kapsamında GSS tescil sorgulama işleminizden bahsedeceğiz. GSS tescil sorgulama işleminizi iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi E-Devlet üzerinde hazır halde bulunan site ile tescil sorgulamadır. İkincisi de E-SGM hizmet sorgulama ekranı ile şifresiz olarak tescil sorgulamadır.

E-Devlet Üzerinden GSS Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden GSS tescil sorgulama için yazının sonunda verilmiş olan linke tıklayınız. Daha sonra önünüze gelecek olan sekmeden ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Sisteme Giriş Yap ” butonuna tıklayınız. E-Devlet sisteminde hazır halde bulunan bu sayfa ile Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz GSS Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresine gerek kalmadan E-SGM hizmet sorgulama ekranı ile Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifresiz olarak GSS tescil sorgulama için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Önünüze gelecek olan sekmeden öncelikle uyruk kısmını seçiniz. T.C. uyruklu iseniz; vatandaşlık numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz. Yabancı uyruklu iseniz; vatandaşlık numaranızı, doğum yılınızı, ikamet tezkere numaranızı ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “SORGULA” butonuna tıklayınız. Şifresiz olarak tescil sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz GSS Tescil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× bir = 3