SGK EVRAK TAKİBİ

SGK EVRAK TAKİBİ

SGK evrak takibi işleminizi E-SGK üzerinden yapabilirsiniz. Bu yazımızda size SGK evrak takibi çeşitlerinden ve SSK evrak takibi işleminizi nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

SGK Evrak Takibi Çeşitleri Nelerdir?

SGK evrak sistemi dört çeşit kategoriden oluşmaktadır. Bunlar;

  • Evrak Kayıt Ve Takip Sistemi
  • Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi
  • 4C Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi
  • 2002 Evrak Takibidir.

Evrak Kayıt Ve Takip Sistemini Nasıl Yapabilirim?

SSK evrak takibi işleminiz, standart evrak takibi işlemleriniz için kurulmuş bir sistemdir. Bu tür evraklarınızı takip etmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Önünüze gelecek olan sekmeden T.C. kimlik numaranızı ve evrak kayıt yılını girmeniz gerekmektedir. Bilgileri girdikten sonra “EVRAK ARA” butona tıklayarak SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evrak Kayıt Ve Takip Sistemi İçin TIKLAYINIZ!

Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi SGK Evrak Takibini Nasıl Yapabilirim?

Emeklilik işlemlerini takip etmek için kurulmuş bir sistemdir. Bu tür evraklarda SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve başvuru sırasında verdiğiniz cep telefon numaranızı giriniz. Başvuru sırasında cep telefon numaranızı vermediyseniz o kısma 0(000) 000 00 00 giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Sorgula ” butonuna tıklayınız.

Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi SGK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik İşlemleri SGK Evrak Takibini Nasıl Yapabilirim?

Emekli Sandığı yani 4C emeklilik işlemleriniz için kurulmuş bir sistemdir. 4C emeklilik işlemlerinizin takip sistemi SGK evrak takibi için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. 4C emeklilik işlemleri takip sistemi E-Devlet üzerinden yapılan bir işlemdir. Bu tür SSK evrak takibi işleminizi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Zaten bir E-Devlet şifresine sahip iseniz öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Açılan sayfada ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Sisteme Giriş Yap ” butonuna tıklayınız. 4C emeklilik işlemleri takip sistemi SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

4C Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi SGK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

2002 SGK Evrak Takibini Nasıl Yapabilirim?

Malulluk evrak takip sistemi için kurulmuş bir sistemdir. Malulluk SGK evrak takibi yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada Varide/Evrak numaranızı ve Varide/Evrak tarihinizi giriniz. 2002 SSK evrak takibi işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

2002 SGK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + = 10