SGK HİTAP

SGK HİTAP

Bu yazımızda SGK hitap programını tanıtacağız. İnternetin günlük hayatımıza girmesi ile birçok işlemimizi de evden yapma imkanı bulmaktayız. Birçok devlet kurumu da bu değişikliğe ayak uydurmaya çalışmaktadır.

SGK Hitap Projesi

Bu gelişmelere ayak uydurmaya çalışan kurumlarımızdan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu’dur. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet başlangıcından itibaren 4C kapsamında çalışan tüm memurların hizmet süresini takip edebilmek için bu programı geliştirdi. Kısa adı hitap olarak bilinen bu sistem sayesinde, hizmet takip süresi ile ilgili bilgiler online olarak girilecek ve takip edilebilecektir.

SGK hitap sayesinde sigortalı olarak çalışan tüm personelin hizmet bilgileri sisteme girilecek, tüm hizmet bilgileri takip edilecek ve olası herhangi bir değişiklik anında işlenerek güncel olması sağlanacaktır. SGK’nın hazırlamış olduğu bu web tabanlı sistem sayesinde internet üzerinden bilgiler aktarılarak takip edilmesi kolaylaştırılmış oldu. SGK hitap sayesinde kurumlar arasında evrak gidiş gelişinin azaltılması hedeflenmektedir. Böylelikle hem evrakların kaybolmasını önüne geçilmiş olacak hem de zaman kaybı engellenmiş olacaktır.

SGK Hitap Projesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


7 + = on