SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ

SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ

SGK işe giriş tarihi emeklilik hesaplamalarında en önemli faktör halindedir. Sosyal Güvenlik Yasalarında devamlı olarak yapılan değişikler ile birlikte, farklı tarihlerde iş başlangıcı yapan vatandaşlar farklı emeklilik şartları ile emeklilik hakkı kazanmaya başlamışlardır. SGK işe giriş tarihinin belirleyici bir faktör olmasının temel sebebi budur.

SGK İşe Giriş Tarihini Nasıl Öğrenebiliriz ?

SGK işe giriş tarihi internet üzerinden online bir şekilde sorgulanabiliyor. Bunun iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz var ise sorgulamayı turkiye.gov.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şifreniz yok ise SGK işe giriş tarihinizi şifresiz bir şekilde E-SGM sayfasından öğrenebilirsiniz. SGK işe giriş için öncelikle şifresiz işlemi inceleyelim.

SGK İşe Giriş Tarihi Şifresiz Nasıl Öğrenilir?

SGK işe giriş tarihini şifresiz öğrenebilmek için öncelikle aşağıdaki linke tıklayınız. Ardından şu yönergeleri uygulayınız;

  1. Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir biçimde giriniz ve ardından ‘SORGULA’ butonuna tıklayınız.
  2. Sağ tarafta bulunan ‘HİZMET BİLGİSİ’ açılır menüye tıklayınız.
  3. Menü altındaki seçeneklerden bağlı bulunduğunuz kuruma göre uygun seçeneğe tıklayınız.

İşleminizi böylece sonlandırmış olacaksınız. Ekranda ilk işe giriş tarihinizi görmüş olacaksınız. Şimdi E-Devlet şifresi ile SGK işe giriş tarihi nasıl öğrenebilir bunu inceleyelim.

Şifresiz SGK İşe Giriş Tarihinizi Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SGK İşe Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

SGK işe giriş tarihinizi E-Devlet şifreniz ile öğrenebilmek için öncelikle kurumunuza uygun olarak aşağıda ki linklerden birine tıklayınız. Ardından şu yönergeleri uygulayınız;

  1. Açılan sayfada E-Devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranızı kullanarak kimlik doğrulama işleminizi yapınız.

Kimlik doğrulama işleminizin hemen ardından hizmet dökümünüze ulaşmış olacaksınız. Hizmet dökümünüzü inceleyerek işe giriş tarihinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

4A İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

4B İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlk işe giriş tarihinizi öğrenirken yaşayabileceğiniz tüm sorunları, yazımızın sonunda bulunan soru cevap bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


iki − = 1