SSK HİZMET KONTROLÜ

SSK HİZMET KONTROLÜ

SSK’lı vatandaşlarımız faydalandıkları hizmetlerin kontrolünü yapmak isterler. Bunun içinde SGK, şifresiz ve E-Devlet şifresi ile SSK hizmet kontrolü uygulaması getirerek, vatandaşlarımızın bu imkandan faydalanmalarını istemişlerdir. SSK hizmet kontrolü sayesinde internet üzerinden kolayca hizmet kontrolünüzü yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere SSK hizmet kontrolünü iki şekilde de anlatacağız.

Şifresiz SSK Hizmet Kontrolü Nasıl Yapılır?

SGK sizlere SSK hizmet kontrolü yapmanızı kolaylaştırmak için şifresiz olarak bu uygulamayı sunmuştur. Sizlere adım adım şifresiz SSK hizmet kontrolü işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Yazımızın altına verdiğimiz linke tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

Uyruk T.C. ise;

 1. Öncelikle açılan sayfada uyruk kısmını T.C. olarak girdiyseniz, ilk olarak “T.C. Kimlik Numarası” kısmını girmeniz gerekecektir.
 2. “Nüfus İl” inizi seçtikten sonra “Cilt No” kısmına t.c. kimliğinizdeki bilgiyi yazınız.
 3. “Doğum Yılı” bilginizi de girdikten sonra sitenin vermiş olduğu “Güvenlik Kodu” kısmını yazınız. Bu işlemden sonra da “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.
 4. Son olarak da “4A Hizmet Dökümü” seçeneğini tıklayınız.

Uyruk yabancı ise;

 1. Eğer uyruk kısmını yabancı olarak işaretlediyseniz, ilk olarak “T.C. Kimlik numarası” kısmını kimliğinizdeki bilgiye göre yazınız.
 2. Daha sonra “Doğum Yılı” bilginizi giriniz.
 3. Bu işlemden sonra da “İkamet Tezkere No”nuzu giriniz.
 4. “Güvenlik Kodu”nu da giriş yaptıktan sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.
 5. En son işlem olarak ise önünüze yeni açılan sayfada “4A Hizmet Dökümü” seçeneğini seçiniz.

Şifresiz SSK Hizmet Kontrolü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Kontrolü

E-Devlet şifresi yardımıyla SSK hizmet kontrolü yapmak istiyorsanız öncelikle şifreye ihtiyaç duyacaksınız. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise PTT şubesine giderek bir E-Devlet şifresi edinebilirsiniz. Şifreye sahip olduğunuzda, SSK hizmet kontrolü işleminizi E-Devlet sistemini kullanarak yapabilirsiniz.

Belirttiğimiz adımları uygulayarak E-Devlet SSK hizmet kontrolü yapmak için;

 1. Bu yazımızın altında belirttiğimiz linke tıklayınız.
 2. Açılan sayfa SGK’nın resmi sayfasıdır. Bu sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini tıklayarak kimliğinizi doğrulayınız.
 3. Yönlendirildiğiniz yeni sayfada sizden “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” kısımlarını doldurmanız istenecektir. Bu bölümleri doğru şekilde doldurduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak yeni sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ise SSK hizmet kontrolü için “4A Hizmet Dökümü” seçeneğine tıklamalısınız.

Böylece yazımızda SSK hizmet kontrolünü iki şekilde de nasıl yapılacağını anlatmış olduk.

E-Devlet SSK Hizmet Kontrolü İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 3 = onsekiz