SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ

SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ

SSK işe giriş tarihiniz yani yeni adıyla 4A işe giriş tarihiniz sizin sigortalı olarak ilk işe başlama tarihinizdir.Emeklilik hesabınız yapılırken işe giriş tarihiniz kullanılır bu yüzden bunu öğrenmek önemlidir. Fakat SSK işe giriş tarihiniz hesaplanırken çalışma hayatınız boyunca çıraklık ve staj dönemleriniz emeklilik hesabınıza dahil edilmemektedir. Ne zaman emekli olabileceğiniz ve ne kadar emekli maaşı alacağınız hususunda da SSK işe giriş tarihiniz kullanılmaktadır. Tüm bu merak ettiğiniz sorgulamalar için bilmeniz gereken SSK işe giriş tarihinizi öğrenmek için yazımızın devamını okumaya devam ediniz.

SSK İşe Giriş Tarihimi Nasıl Öğrenebilirim ?

İnternet üzerinden SSK işe giriş tarihinizi öğrenmek için mevcut olan iki yol vardır. Bu işlemi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Diğer yol ise şifresiz olarak sorgulama yapmanızı sağlar. Şimdi sizlere bu iki yolu da ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

E-Devlet Üzerinden SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet kapısını kullanarak SSK işe giriş tarihinizi öğrenmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer hala bu şifreye sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek yalnızca 2 TL gibi bir ücret karşılığında size ait E-Devlet şifresini temin edebilirsiniz. İlk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

  • Açılan yeni sayfaya ilk olarak size ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz.
  • Önünüze gelecek yeni sayfanın sol kısmında bulunan “e -hizmetler ” linkine tıklayınız. Tıkladıktan sonra hizmet listesi sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Burada görmüş olduğunuz listeden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun SSK için 4A Hizmet Dökümü seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelecek olan sayfanın 6. sütununda size ait SSK işe giriş tarihinizi görebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK İşe Giriş Tarihi Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Şifresiz SSK işe giriş tarihinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıda görmüş olduğunuz adımları sırasıyla uygulayınız.

  • Bu işlemi yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken yazının bitiminde sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız.
  • Önünüze gelecek yeni sayfada sizden bazı bilgiler istenilecektir. T.C kimlik numaranız, nüfusa bağlı bulunduğunuz il, cilt numaranız ve doğum tarihinizin yıl kısmıdır. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra güvenlik kodu kısmında görmüş olduğunuz karakter ve rakamları da ilgili kısımlara giriniz.
  • “SORGULA” seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelecek olan sayfanın sağ alt kısımında yer alan hizmet bilgisine tıklayınız. “SSK için 4A hizmet bilgisi” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılmış olan tablonun 6. sütununa bakarak SSK işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkündür.

Şifresiz SSK İşe Giriş Tarihinizi Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× üç = 12