SSK RANDEVU ALMA

SSK RANDEVU ALMA

Vatandaşın daha kolay ve daha verimli bir sağlık hizmetinden yararlanması için kurulmuş güvenli sistemlerden biri de Hastane Randevu Merkezidir. Hastane Randevu Merkezi, vatandaşın sabah erken saatlerde hastaneye gidip uzun kuyruklar sonucunda randevu alması yerine vatandaşın memnuniyetinin artırılması amacıyla bu randevuyu internetten veya canlı operatörlerden alabilmesi için kurulmuş bir sistemdir.

SSK randevu alma işleminizi üç şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz sabah erken saatlerde hastaneye giderek dilerseniz de Hastane Randevu Merkezini kullanarak internetten üzerinden veya canlı operatörlerden SSK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda size SSK randevu alma işleminizi Hastane Randevu Merkezini kullanarak nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

SSK Randevu Alma İşlemi Alo 182’yi Arayarak Nasıl Gerçekleştirilir?

Vatandaş Alo 182’yi arayarak SSK randevu alma işlemini gerçekleştirmek istiyor ise öncelikle ev, cep veya ankesörlü telefonların birinden 182 numaralı Hastane Sağlık Merkezini aramalıdır. Çağrıyı yanıtlayan canlı operatöre doktora görünecek olan hastanın vatandaşlık numarası verilir. Canlı operatör vatandaşın kimliğini doğrulamak için sizden kısa bir süre isteyecektir. Canlı operatör vatandaşın kimliğini doğruladıktan sonra vatandaş görünmek istediği kliniği, hastaneyi ve doktoru belirtir. Canlı operatör vatandaşa ve doktora göre uygun gün ve saate göre size randevu verecektir. Hastane Randevu Merkezi sistemini kullanarak SSK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Randevu Alma İşlemi İnternet Üzerinden Gerçekleştirilir?

SSK randevu alma işleminizi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. SSK randevu alma işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıda verilen linke tıklayınız. Önünüze gelecek olan sayfaya zaten üye iseniz; T.C. kimlik numaranızı ve sisteme kayıtlı olan parolanızı giriniz. Hastane Randevu Merkezinin SSK randevu alma işlemini ilk defa internet üzerinden gerçekleştireceksiniz SSK randevu alma sistemine üye olmanız gerekecektir.

SSK randevu alma sistemine üye olmak için “Yeni Üye” butonuna tıklayınız. Yeni üye olma butonunda doldurulması gereken zorunlu bilgiler vardır. Bunlar; T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, cep telefonu ve sabit telefondur. Bu bilgilerinizin yanında doğum yerinizi, baba adınızı ve anne adınızı da girebilirsiniz. Size ait bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizden emin olduktan sonra e-posta adresinizi ve bu sisteme kaydetmek istediğiniz parolanızı giriniz. Yeni üye kaydı formunu doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra “Vatandaş Giriş Ekranı” na T.C. kimlik numaranızı ve sisteme kayıtlı olan parolanızı giriniz.

Hastane Randevu Merkezi sistemine giriş yaptıktan sonra SSK randevu alma işleminiz için bulunduğunuz ili, görünmek istediğiniz hastaneyi, kliniğini, klinik yerini ve görünmek istediğiniz doktoru seçmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra “SGK Randevu Alma” butonuna tıklayarak SSK randevu alma işleminizi internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Randevu Alma İşlemini İnternet Üzerinden Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


üç + = 11