SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR?

SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR?

Rapor parası herhangi bir nedenden dolayı iş göremez hale gelen birey için SGK tarafından verilen paradır. Kişinin rapor parası alabilmesi için öncelikle sigortalı olmuş olması gerekiyor ayrıca rapor parası alabilmesi için rapor alım tarihinden önce 90 gün prim yatırmış olması gerekiyor. Son olarak kişinin rapor parası alabilmesi için raporun 3 günden fazla olması gerekir aksi halde rapor parası alamayacaktır.

SSK Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

SSK rapor parasının ne zaman yatar sorunuzun cevabı için şunu söyleyebiliriz; Rapor parası için başvuru yaptığınız andan itibaren bir ay içerisinde incelenip sonuçlanacaktır. Eğer rapor parası başvurunuz kabul edilmişse paranız Ziraat Bankası şubelerine yatırılır. Rapor parası işlemleri uzun sürdüğü için rapor gönderildikten hemen sonra yatırılması mümkün değildir.

SSK rapor parasının yatıp yatmadığını aşağıda vereceğimiz linkten öğrenebilirsiniz. Verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada TC kimlik numaranız, cilt numaranız, nüfus iliniz ve doğum tarihiniz sorulacaktır. Kimlik bilgilerinize göre bunları doldurunuz ve ardından sorgulama butonuna tıklayınız. Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan “İşgöremezlik Ödeme” sekmesinden paranızın yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

SSK Rapor Parası Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


dokuz − 3 =