TAŞERON İŞÇİLERİN KADROLU OLMASI YALANLANDI!

TAŞERON İŞÇİLERİN KADROLU OLMASI YALANLANDI!

Gündemden düşmeyen taşeron işçilerin kadroya alınması konusu geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yalanlandı. 600 bin taşeron işçi için bir umut olan bu güncelleme taşeron işçilerin hayallerini yıktı. Kamuda çalıştıklarını fakat kadrolu olmadıklarını söyleyen taşeron işçiler aynı kadrolu olan işçiler gibi hukuksal haklardan yararlanmak istediklerini belirtmişlerdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmaların devam ettiğini fakat gündemde böyle bir konunun bulunmadığını açıkladı. Taşeron işçiler yıllık izin, kıdem tazminatı ve sendikal faaliyetlerden yararlanamadıkları için mağdur durumda olduklarını söylediler. Birçok taşeron işçi bu hakları için mahkemeye başvurdu ve haklı oldukları ortaya çıktı. Bunlar da diğer işçiler için bir umut kaynağı haline geldi. Zor şartlar altında çalıştıklarını söyleyen işçiler kadroya alınmak istediklerini açıkça belirtti.

Bakanlıktan gelen açıklamanın içeriği ise “Taşeron işçiler hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek ve çalışma barışını sağlamak gibi temel görevleri olan Bakanlığımızın alt işveren işçilerinin kadroya alınması gibi bir çalışması bulunmamakla birlikte, çalışanların sorunlarının, sosyal tarafların katılımıyla çözülmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 4 = beş